Terapeuttiset energiaparantajat

Tässä on lista Enkeltan koti -koulusta valmistuneista
Terapeuttisista energiaparantajista, jotka tekevät hoitoja.

 

 

Taina Björnström

Helsinki
p. 040 756 0625
taina.bjornstrom@gmail.com

 

Catarina Degerman

Tmi Catarina Degerman Consulting Helsinki
p. 050 5255 662
catarina@freeflowfactory.com

lisäksi Auravälittäjä ™ 2011 (Auratransformaatio-hoito)

 

Mari Hakkarainen


Helsinki    
p. 0400 580 157
mari@marihakkarainen.fi
lisäksi Auravälittäjä ™  2014 (Auratransformaatio-hoito)

 

Kari H.

kamahu.samurai@kolumbus.fi

 

Minna Häkli

Vuolukiventie 9 A 2
00710 Helsinki
p. 040 766 5470

 

Päivi Illi

p. 050 328 9301
illipaivi@gmail.com

lisäksi äänimaljahierontaa, rentoutusohjausta
ja kaukohoitoja

 

Marja Jordman

Kuggom (Loviisa)
p. 040 738 7648
marja.jordman@gmail.com

 

Riitta Karvinen-Lassinen

Tehtaantie 11 B 21
42700 Keuruu
p. 050 4038 261

psykiatrinen sairaanhoitaja
lisäksi keskusteluterapiaa ja energiahoitoa

 

Elsa Kesti                                

Haavikkotie 36 E 24
04260 Kerava (Kanniston alue)
p. 044 3137380
elke@kotikone.fi

lisäksi äänimaljarentoutus, sointukylvyt, Uuden Ajan Kristalliterapiahoidot,
Neitsyt Marian parantavien Arkkienkelten hoidot, Reikikurssit ja hoidot,
rentouttava työnohjaus harmonisten äänten maailmassa   

 

Hanna Koivulahti

Helsinki
p. 040 525 9224
hanna.helena.koivulahti@gmail.com

 

Raita Kähö

Haikolankatu 4
55100 Imatra
p. 050 529 1268

 

Satu Elina Laamanen

Turku
p. 050 431 1034
satu.elina@ajatusvoima.com
www.ajatusvoima.com

lisäksi lähihoitaja, Rosen-menetelmä, henkinen terapia ja tunnetaideterapia

 

Krista Lagus

Nervanderinkatu 10, Helsinki
p. 040 553 1704
lagus.krista@gmail.com
www.multidimensionalminds.com

 

Eivor Lång

Loviisa, Porvoo
puh/tfn 041 547 5699.
eivor.lang@memo.fi

lisäksi LifeCoach, reconnective healing

 

Sirje Oro

Rautatienkatu 1
15210 Lahti  
p. 040 767 4308

 

Päivi Pekkanen

Lappeenranta
p. 040 825 3776
paivi.pekkanen@saunalahti.fi

 

Kati-Anna Porkka

Voimahuone
Valtakatu 36 A 2 krs. Lappeenranta
p. 040 740 3371
voimahuone@gmail.com
 

Roy Rolamo

Royal Healing
0400 446784
Rautakiskonkuja, Espoo
royal.healing.posti@gmail.com
Fb:Royal Healing

shamaanirumpu, meditaatio
lisäksi koulutettu hieroja; klassinen hieronta, rentouttava hieronta,
päähieronta, purentalihashieronta, jalkahieronta

 

Heidi Ruuska

Dubai
p. +971 568438671
heidi@zarga.net

 

A.Suoninen

Savonlinna
p. 040 753 1739
a.suoninen@hotmail.com

sairaanhoitaja

 

Kirsti Suonpää

p. 040 838 2695
vain kaukohoitoa

 

Elsi Suorsa

Oulu
p. 040 700 3842
elsi.suorsa@gmail.com
Fb: Terapeuttinen energiaparantaja Elsi Suorsa

 

Ritva Taina

Kouvola
ritva.taina@hotmail.com
p. 050 461 3342

lisäksi diplomiaromaterapeutti

 

Raija Turtiainen

Olavinkatu 19-21 B 11
57130 Savonlinna
p. 0440 479 430
raija.turtiainen@gmail.com

lisäksi hypnoosihoitoja

 

Merja Verho

Savonlinna
p. 050 4135 257
merja.verho@gmail.com

 

 

Mervi Asdrit Verho

Savonlinna
p. 0400 75 75 71
mervi.verho@suomi24.fi

Hyvänolon Kauneuskeskus Ruusunen p.0400 95 94 77
www.ruusunen.info
lisäksi hypnoterapeutti, rentoutusohjaaja,
koulutettu hieroja, kosmetologi ja ihoterapeutti